وزیر جهاد کشاورزی وارد مسکو شد ، خاوازی: روسیه 270 میلیارد دلار واردات دارد و ایران می تواند بخشی از آن را به خود اختصاص دهد

به گزارش پری بلاگ، وزیر جهاد کشاورزی که صبح روز پنجشنبه در راس هیاتی وارد مسکو شد، هدف از این سفر را توسعه همکاری ها با روسیه در بخش کشاورزی بیان کرد.

وزیر جهاد کشاورزی وارد مسکو شد ، خاوازی: روسیه 270 میلیارد دلار واردات دارد و ایران می تواند بخشی از آن را به خود اختصاص دهد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی در بدو ورود به فرودگاه مسکو در مصاحبه با خبرنگاران، تبادل دانش فنی و توسعه همکاری ها با روسیه در زمینه کشاورزی را از مهمترین اهداف این سفر بیان کرد و اضافه نمود: ایران و روسیه با داشتن قابلیت های فراوان کشاورزی می توانند با یکدیگر همکاری های خوبی داشته باشند.

وی گفت که علاوه بر ملاقات با دیمیتری پاتروشف وزیر کشاورزی فدراسیون روسیه، از قابلیت ها و ظرفیت های کشاورزی این کشور به منظور بهره گیری در ایران نیز بازدید خواهد نمود.

خاوازی گفت: امکان توسعه تجارت محصولات کشاورزی و مواد غذایی را هم در این سفر مورد آنالیز خواهیم داد.

ملاقات با وزیر کشاورزی روسیه، بازدید از شیلات روسیه و حضور در دانشگاه کشاورزی و ملاقات با شرکت های فعال ایرانی در زمینه کشاورزی در روسیه از جمله برنامه های سفر خاوازی اعلام شده است.

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران با اعلام اینکه میزان ارسال کالا از ایران در سال 2020 میلادی به رشد 105 درصدی نسبت به سال گذشته رسیده است، گفت: با این وحود میزان تبادل تجاری ایران و روسیه با توجه ظرفیت های بالای مالی پایین است و ضروری است به سمتی برویم که ترازی تجاری ما در تبادل مالی مثبت گردد یا حداقل نزدیک به هم باشد

وی اظهار داشت: روسیه 270 میلیارد دلار واردات دارد و ایران می تواند با کوشش و برنامه ریزی و صادرات کالا های باکیفیت بخشی از بازار روسیه را به خود اختصاص دهد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه مهمترین مانع بر سر تجارت ایران و روسیه را مسائل زیرساخت های ارسال کالا دانست و اظهار داشت: به رغم مرز آبی دو کشور و الزام دارا بودن ناوگان دریایی مناسب، ما در این بخش ضعف عظیم داریم و مبادلات خود را به وسیله کشور واسطه انجام می دهیم.

سفیر ایران در روسیه یکی از عوامل بسیار مهم توسعه نیافتن مبادلات تجاری به روسیه را بحث زیر ساختی بیان کرد و چنانچه راه های ریلی ما در جهت مالی شمال جنوب تکمیل و همچنین امکانات دریایی ایران نوسازی و بهینه گردد تحول شگرفی در اقتصاد جمهوری اسلامی ایران رخ خواهد داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 649

به "وزیر جهاد کشاورزی وارد مسکو شد ، خاوازی: روسیه 270 میلیارد دلار واردات دارد و ایران می تواند بخشی از آن را به خود اختصاص دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر جهاد کشاورزی وارد مسکو شد ، خاوازی: روسیه 270 میلیارد دلار واردات دارد و ایران می تواند بخشی از آن را به خود اختصاص دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید