یک توصیه برای سلامت استخوان&zwnjها پس از جراحیِ کاهش وزن

به گزارش پری بلاگ، ورزش کردن می تواند از سلامت استخوان ها پس از انجام جراحی کاهش وزن حفاظت کند.

یک توصیه برای سلامت استخوان&zwnjها پس از جراحیِ کاهش وزن

به گزارش خبرنگاران، اگرچه جراحی کاهش وزن روش موثری برای درمان چاقی است اما می تواند با اثرات مخربی برای سلامت استخوان ها همراه باشد.

در همین رابطه نتایج یک مطالعه نشان می دهد که با ورزش کردن می توان به برطرف این پیامد مضر یاری کرد.

در این آنالیز 84 بیمار که تحت عمل جراحی کاهش وزن قرار گرفته بودند برای یک مطالعه 11 ماهه در دو گروه تقسیم بندی شدند. از افراد یک گروه درخواست شد تا سه بار در هفته حرکات ورزشی تعادلی و مقاومتی انجام دهند و گروه دیگر نیز تمرینات ورزشی در برنامه روزانه شان نبود.

به گفته محققان 12 ماه پس از انجام جراحی کاهش وزن، افرادی که حرکات ورزشی در برنامه روزانه شان گنجانده شده بود نسبت به افراد گروه کنترل از تراکم مواد معدنی استخوانی بیشتر در ناحیه کمر و بازو برخوردار بودند.

همچنین در شرکت کنندگانی که حداقل در نیمی از جلسات ورزشی شرکت نموده بودند تراکم مواد معدنی استخوانی در ناحیه گردن، بیشتر از شرکت کنندگان در گروه کنترل بوده است.

متخصصان پرتغالی پس از انجام این ارزیابی ها اظهار داشتند: این یافته ها نشان می دهد که برنامه ورزشی ممکن است یک گزینه درمانی معتبر برای به حداقل رساندن میزان کاهش تراکم استخوانی ناشی از جراحی کاهش وزن باشد و از آنجاییکه تعداد قابل توجهی از بیماران در اوایل دوران بزرگسالی یا حتی در سنین کودکی تحت عمل جراحی قرار می گیرند از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به گزارش مدیکال اکسپرس، همچنین در دستورالعمل های فعالیت بدنی سازمان جهانی بهداشت که به تازگی منتشر شده، آمده است: ورزش کردن منظم باید در اولویت برنامه های درمانی در همه افراد از جمله بیمارانی که تحت عمل جراحی کاهش وزن قرار گرفته اند، قرار گیرد.

جزئیات این آزمایشات در مجله پزشکی Bone and Mineral Research منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: pariblog.ir شناسه مطلب: 362

به "یک توصیه برای سلامت استخوان&zwnjها پس از جراحیِ کاهش وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک توصیه برای سلامت استخوان&zwnjها پس از جراحیِ کاهش وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید